Piotr Chojnacki.pl

Dla nauczycieli chemii

Gdzie jestem?: piotrchojnacki.pl » Dla nauczycieli chemii » Dydaktyka chemii


Można powiedzić, że jest to przedmiot praktyczny.

1. Pierwszym zadaniem była hospitacja lekcji u wybranego nauczyciela chemii, a następnie poprowadzenie samemu zadanego tematu. Ja wybrałem temat: "Budwa atomu (przypomnienie). Izotopy". Było to w Gimnazjum nr 13 we Wrocławiu. Klasa 2c. Oczywiście w przypadku takiego wystąpienia był większy stres niż na psychologi. Na szczęście obyło się bez większych wpadek.
Poniżej można ściągnąć materiały do tej lekcji:2. Drugim zadaniem było zorganizowanie pracy na laboratorium chemicznym. Temat zajęć dla naszej grupy to: "Reakcje charakterystczne anionów."
Do wykonania mieliśmy instrukcje dla prowadzących, sprawozdanie dla uczniów oraz sporządzenie roztworów potrzebnych do przeprowadzenia reakcji charakterystycznych. W mojej ocenie zajęcia wypadły świetnie i przy okazji uczniowie wiele się nauczyli.
Udostepniam pliki do ściągnięcia z tych zajęć:3. Kolejnym zadaniem było wspólne napisanie konspektu na tamat: "Bogactwa naturalne ziemii" i indywidualne zadania maturalne. Każdy musiał wymysleć trzy zadania maturalne spełniające wcześniej wylosowane standardy.
Udostępniam pliki do ściągnięcia z tych zajęć:4. Po przeprowadzeniu lekcji w gimnazjum i zajęć laboratoryjnych nadszedł czas na przeprowadzenie lekcji w liceum. Uczestniliśmy w lekcjach chemii w I Liceum Ogólnokształcącym we Wrocławiu. Mi przypadło przeprowadzenie lekcji o " Wpływie srodowiska na redukcję jonów MnO4- ".
Poniżej można ściągnąć materiały do tej lekcji:

do góry


Copyright © 2004- Piotr Chojnacki. Wszelkie prawa zastrzeżone.