Piotr Chojnacki.pl

Studia

Gdzie jestem?: piotrchojnacki.pl » Studia » Chemia analitycznaOczywiście nawet proszę nie sądzić, że będę tu opisywać całą chemię analityczną, bo to by zanudziło osoby nie zainteresowane tą dziedziną. Ale muszę wspomnieć o dwóch semestrach (laboratorium) chemi analitycznej jakościowej i chemii analitycznej ilościowej. Dla mnie fajniejsza była ilościówka no i te łatwe nazwy do zapamiętania.

W drugim semestrze zajęć jako jedną z analiz zadane mieliśmy napisanie programu w języku programowania Pascal. Poniżej zamieszczam treść i programy do ściągnięcia. Polecenia (treści zadań) zapisane są w formacie pdf.


Nie piszę programów na zamówienie!  • Razem z kolegą napisaliśmy program, który dla danej stechiometrii mocnego elektrolitu i jego stężenia molowego liczy siłę jonową roztworu, współczynniki aktywności poszczególnych jonów. Ze szczególną uwagą na stechiometrię! (program jest "idioto-odporny!").
    pobierz : siła jonowa (zip 47 KB)
  • Program oblicza skład mieszaniny (ilościowo) buforu przy danych: pKa kwasu jednoprotonowego, jego stężenie Ca, stężenie mocnej zasady Cb oraz pożądana objętość i pH buforu.
    pobierz : bufor (zip 33 KB)

Jeżeli nie wiesz jak uruchomić programy z rozszerzeniem .PAS zajrzyj na: programowanie Pascal
Copyright © 2004- Piotr Chojnacki. Wszelkie prawa zastrzeżone.